XVI. Benedek pápa karácsonyi "Urbi et orbi" üzenete

2009. december 25., címkék: Nagyvilág, róma, karácsony, benedek pápa

Karácsony napján a Szentatya a Szent Péter téren összegyűlt több tízezer ember előtt mondta el üzenetét. Benedek pápa a szokás szerint több nyelven köszöntötte a híveket, közöttük magyarul is. A magyar köszöntés a 12. volt a sorban. Az Urbi et orbi üzenet magyar fordítását az alábbiakban közöljük.

XVI. Benedek: az állam védelmezze az emberi méltóságot!

2009. december 19., címkék: benedek pápa, vatikán, Vatikán, Nagyvilág

A katolikus egyházfő legutóbbi általános audienciáján diplomaták, főpapok és vendégek előtt figyelmeztetett arra, hogy vannak országok, ahol a politika vét az emberi méltóság ellen, pedig nem ez a feladata, hanem éppenséggel az emberi méltóság védelmezése…